Bez dne není černé noci

16. února 2012 v 22:15 | Modrá |  Literární koutek
A Bůh tvořivosti zase jednou za čas sestoupil z nebe a nakopnul mě do... no třeba do... tak mě teda radši popostrčil, no. Zase jsem si jendou po čase našla chvilku a sepsala krátkou jednorázovku. Téma je dosti zvláštní a do jisté míry alternativní - vzniklo při jedné z nekonečných a velmi komplexních úvahových a debatních nocí před půlrokem v Paříži - díky Yaraki, Ako (spolubydlící). Přemýšlely jsme, jak by to vypadalo, kdyby to najednou... skončilo takhle (kromě absolutní smrti všech fanoušků). Nápad zůstal dlouho netknutý. A proto jsem se rozhodla ho trošku oprášit a podělit se s vámi. Takže... alternativní pojetí zatím neexistujícího konce.

Hl.p.: Sasuke, Kakashi
Stál a zapadající slunce za jeho zády na zemi vykreslovalo dlouhý temný stín. Nebe umíralo v rudé a oranžové záři. A rudá také kapala z jeho šedivého ostří a slévala se v mělké jezírko. Hbitě švihnul svojí katanou a poslední kapky krve z ní opadaly jako déšť. Opět byla čistá. A připravená pro dalšího.

Kakashi sebou trhnul. Ztěžka oddechoval a pravačkou si svíral místo, kde ještě před chvílí byla jeho levá ruka. Prázdný pahýl, z kterého se v krátkých intervalech valila další krev a vsakovala se mu do vesty. Ruka ležela jenom pár metrů od něj a stále ještě ve své poslední křeči svírala kunai. Snažil se pohnout, pokoušel se vstát, ale brzy pochopil, že jeho tělo ho už neposlouchá. S chakrou byl na dně a krev mu rychle docházela. Cítil chlad, ten smrtelný chlad, kterým na něj dýchal buď Bůh Smrti, který ho pomalu bral do náruče, nebo ten muž, a přesto navždy chlapec, který se nad ním teď hrozivě tyčil.Kakashi zhluboka oddechoval. A v duchu se proklel, že už dál nedokáže věřit, že už v sobě nenajde ani kapku naděje.

Sasuke zkřivil ústa.

"A tak byl nakonec slavný Kopírovací ninja poražen,"prohlásil povýšeně, jako by bojovník u jeho nohou nebyl víc, než jen odpad. Přistoupil blíž.

"Řekni mi, kde je?" Kakashi sevřel čelisti pevně k sobě. A Sasuke pevně sevřel katanu. "Mluv, nebo sám brzo zjistíš, kolik se toho dá z lidského těla odřezat. Řekl jsem ti, abys mluvil!" křikl na něj. I ze svého místa, z prachu a špíny, mu světlovlasý muž viděl do tváře, viděl kapky krve na jeho bledé pleti a jeho šílené, šílené oči. Pocítil chlad katany na hrdle.

"Nikdy- nikdy už s ním nezkřížíš svojí cestu," prohlásil tak pevně, jak jen svedl. Viděl poslední záblesk slunce na kataně, která se připravila k úderu. Rukou mu projela prudká křeč.

"A přesto se s ním setkám. Slíbil jsem, že ho vlastníma rukama zabiju, že zabiju vás všechny, odčiním všechny hříchy, kterých se vaše vesnice dopustila na mojí rodině, proleju vaší zrádcovskou krev! Ale on půjde první!" křičel a katana svým ladným pohybem začala prořezávat těžký večerní vzduch. Již za pár okamžiků zemře slunce za obzorem. Kakashi pevně sevřel víčka. Na zem vyšplíchla další várka čerstvé krve.

"Naruto zemřel!" Ocel se jenom na centimetry zastavila od jeho nohy. Začal se třást. Ve skutečnosti, se začali třást oba.
"Cože?" Poražený mistr začal znovu dýchat, i když přerývavě.

"Zbloudilý kunai… vždycky byl zbrklý… byl to… byl to rychlý konec-" vzpomínal hořce na okamžik, kdy v mnoha srdcích zhasla velká žlutá svíce. Zhasla stejně, jako slunce zmizelo za obzorem. Za pár okamžiků odezní i jeho poslední výkřiky hřejivého světla.

Sasuke zjistil, že je najednou podivně… neúplný. Naruto mu vždycky stál v cestě, ale… vždycky tam stál. Bylo jim souzeno stát na opačných stranách barikády… ale vždycky na nich stáli současně. On měl být překážka, kterou překoná, pouto, které jednou navždy přetrhne a najednou… už nebylo co přetrhávat. V tu chvíli se znovu pocítil prázdný. A vzpomněl si na svého bratra. Zdálo se mu, jako by ho právě ztratil podruhé.

Poslední paprsek se zakroutil v agónii na vyleštěné čepeli Sasukeho katany a pohasl navždy. Krajina se ponořila do tmy. Pohltila svíjející se postavu na zemi. Pohltila mladíka svírajícího meč. Pohltila celý svět, každého muže, každou ženu i každé dítě. A už nikdy neměl nastat nový úsvit. Noc náhle ztratila svůj smysl.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 červená červená | 16. února 2012 v 22:44 | Reagovat

Statečně píšu už po druhý komentář :) debilní červený křížek, vážně
Každopádně mi to přišlo geniálně drastické, ale teda bolelo mě to za Kakashiho. Chudáček, co mu tu děláš, jsi horší než Pein (a ten byl taky Bůh, najednou je tady nějak moc bohů).
A konečně taky hlavní hrdina zemřel nějak... reálně. Víš jak to myslím, žádná heroická smrt, prostzě blbý kunai, který mířil někam úplně jinam. No prostě smůla, že.
Sasuke byl vždycky spratek. Zajímalo by mě, co bude dělat dál.
Takže červená hodnotí všemi palci nahoru (i když to neumí s tolika, jako kdyby byla knihovník).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama