Něco málo z HP

27. ledna 2012 v 18:01 | Modrá |  Literární koutek
Nebojte se, ještě to tu úplně neumřelo :). První pololetí nám konečně skončilo a (radujte se) všechny Housenky prošly (Yay!). Blíží se pololetní prázdniny, takže pokud nebude mnoho učení, budu se snažit pro vás něco stvořit ;).

Pro dnešek mám pro vás přichystanou krátkou povídečku na fandom Harryho Pottera - a to jsme si všichni myslely, že hodiny fyziky nám k ničemu nebudou ^^.

Zadaná slova: míč, popelnice, vidlička, plavat, bimbamKřik lady Blackové se rozléhal po domě na Grimmauldově náměstí. Siriusovy polobotky na schodech vydupávaly vzteklý a rozhodný rytmus. Věci už zašly příliš daleko, příliš daleko na to, aby on a jeho matka, dva organismy tak odlišné a zároveň tak stejné, dokázaly žít vedle sebe. Někdo musel odejít.

Sirius si začal házet věci do starého školního kufru, doprovázen matčinou řvavou árií. Jeho mladší bratr mlčky nakoukl pootevřenými dveřmi, které se po tom, co je Sirius prudce přibouchl, odrazily od futer a zůstaly dokořán a nabízely tak Regulusovi volný průzor. Opřel se.

"Nech to plavat, matka bude šílet," poznamenal apaticky, jako by na něho bratrovo jednání vůbec nepůsobilo. Sirius se otočil a hodil po něm knihu. Minul.
"Jen ať se ta stará krůta zblázní! Nic mi neudělá větší radost!" křičel za ním. Regulus jenom zakroutil hlavou a neslyšně zmizel za zdmi svého pokoje.

Sirius bez jediného slova a pohledu zpět vypochodoval z hlavních dveří a a matčino uječené vystoupení utišil hlasitým prásknutím. Ticho. Nadechl se. Svižně vykročil a obešel blok k nejbližším mudlovským popelnicím. Tam kopl do zatoulaného dětského míče, aby ulevil svému vzteku, a s definitivní rozhodností vyhodil své již bývalé klíče. V kapse ale nahmatal ještě něco jiného. Pousmál se.

Za hlasitého kostelního "bimbam" zmizel v temnotě a v ruce svíral malou stříbrnou dezertovou vidličku, jejíž záhadná absence zajisté dovedele lady Blackovou k šílenství.


A nakonec ještě malý bonus:


Vaše
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama