Listopad 2011

Zpověď

28. listopadu 2011 v 23:59 | Modrá |  Literární koutek
... neslibovala jsem náhodou, že to tu nenechám takové mrtvé? Ehm... ups!
Ano, moc dobře si uvědomuju, že toho sem moc nového nepřibývá a že mám ještě spoustu rozdělané práce, ale jak to říct... není čas. Prostě není. A proto je svátek, když se vůbec dostanu k nějakému psaní. Docela nedávno jsme tu měli jednu jednorázovku tak trochu mimo mísu a i jeden domácí úkol do češtiny. Myslím, že přišel čas se zase jednou podělit o svou domácí práci na hodinu českého jazyka :).

Když necháte komentář, budu ráda.
str.136/3. Zpověď


It's time AMV

23. listopadu 2011 v 10:00 | Modrá |  Videookénko
Od uživatele loosecontol jsme tady už jedno video měli a měli jsme ho tu už i podruhé. Nedávno jsem na jeho kanál na Youtube znovu po nějakém čase zavítala a s potěšením jsem shledala, že uploadoval další.

Tohle video je rozhodně... hrozně zajímavé. Doporučuju si na něj trošku zesílit zvuk, protože minimálně zezačátku je hudba poněkud slabá a byla by škoda o ni přijít. Ke shlédnutí taky potřebujete alespoň nějakou znalost angličtiny. Nicméně mi přijde opravdu dobře sestavené, to co vidíte ve spojení s tím co čtete... někomu by se mohlo zdát, že jde o jedno z mnoha patetických motivačních videí, ale víte co... já si to nemyslím. Dotkne se vás, nebo alespoň mě se jakýmsi způsobem dotklo.

Doufám, že se vám bude líbit stejně, jako se líbilo mě.


První rande

20. listopadu 2011 v 16:34 | Modrá |  Literární koutek
Ehm... tak jak začít. Možná s malou omluvou - poslední dobou je na Housenkách poněkud mrtvo. Buď nejsou nápady, nebo není čas a nebo není ani jedno. Doufejme, že mě zase někdy navštíví múzy (nevěrnice jedny!) a pomůžou mi tyhle stránky z mrtvolnosti dostat :)
Konkrétně tohle dílko jsem chtěla původně zpracovat jako takový malý komiks. Vzhledem ale k tomu, že sepsat ho je mnohem méně náročné, budete se s tím muset spokojit. Nicméně nějaký ten fanart ještě plánuju :) Doufám, že se vám bude líbit.

Žánr: drabble
Hl.p.: Kushina, Mikoto


Troška Hyuugy nezaškodí

16. listopadu 2011 v 10:00 | Modrá |  Videookénko
Jak už název trošku napovídá (dobrá tak trošku víc, no!) dnes to bude o jednom chlapíkovi s dlouhými vlasy a bílýma očima. Spousta lidí ho miluje a spousta ho zase nesnáší. Řeč není o nikom jiném než o Hyuugovi Nejim.
Abych tak nějak vyjádřila svůj názor... ze začátku mě hrozně štval, ale postupem času (a příběhu) jsem si ho i oblíbila. A to, že je to celkem sekáč mi nikdo prostě nevezme :).

A co se tohodle videa týče - dostaňte se přes začátek, od 1:08 se to rozjede. Pěkná instrumentální hudba a video sestříhané tak šikovně, že má i nějaký ten příběh (a to já u videií vždy oceňuju), to je důvod, proč tento kousek dealuju i vám. Takže se pěkně posaďte a dívejte se (!) .


This is war klapka podruhé...

9. listopadu 2011 v 10:00 | Modrá |  Videookénko
Jo, tuhle písničku jsme tu už jednou měli. A já říkám - no a co?! Tohle video jenom dokazuje, jak moc epická píseň to vlastně je. Takže tedy 30 seconds to Mars a This is war podruhé, tentokrát na fandom Harryho Pottera - protože každý pořádný fandom si zaslouží pořádné hudební video na This is war. :)


Dokonalý okamžik

2. listopadu 2011 v 22:52 | Modrá |  Literární koutek
Ehm, co k tomuhle říct? Věc se má tak - taky si jistě jako já v hlavě vymýšlíte nejrůznější příběhy. Konkrétně já jich mám v hlavě nespočet a neustále si vymýšlím nové a nové a nové... A písničky, které poslouchám mi k mým příběhům tvoří soundtrack. Velmi nedávno jsem z temných hlubin své 'empétrojky' vylovila jeden kus, který mi jednu scénu z jednoho z mých příběhů vyloženě evokoval. A já se rozhodla, že si alespoň tuhle jednu sepíšu dohromady. Je to jen výtržek, nebude vám to dávat smysl, nebudete tomu rozumět a asi se vám to ani nebude líbit. Ale pokud ano, budu moc ráda ^^

Pozn. autorky: Vím v jaké žijeme době a proto přikládám ještě vysvětlivku. Jméno "Jen" se v tomto případě nečte [džen], ale obyčejně česky [jen]. To jenom kdyby náhodou :)


Tak dnes jenom MV

2. listopadu 2011 v 10:00 | Modrá |  Videookénko
Ano, dnes se ode mne opravdu nedočkáte žádného AMV (= anime music video), ale pouze prostého MV (= music video). Myslím ale, že litovat nebudete. Tipla bych si, že drtivá většina z vás je, stejně jako já, zarytými fanoušky Harryho Pottera. Vzhledem k tomu, že minulý týden jste byli svěky naší Harry Potter slashové komixové minisérie, můžeme ve jménu tohoto fandomu pokračovat i nadále. A to jedním úžasným eMVéčkem s písničkou od kapely One republic (Marching on).

P.S.: ... nevím jak vám, ale mě se při sledování chtělo skoro brečet... uáááh!