Kapky deště

10. října 2011 v 23:58 | Modrá |  Literární koutek
Přátelé, upřímně, tohle počasí je fakt na dvě věci - aby si jeden udělal čaj a zalezl pod peřinu. ... A na ty další dvě věci taky. Možná je to právě tím počasím, nebo faktem, že momentálně dokolečka sjíždím tenhle Glee-cover písničky od Coldplay, ale každopádně z této kombinace vzniklo toto.

A jen tak na okraj, vidím to podobně jako Konan (nečekaně, když jsem autor, že? :) ). A jak to vidíte vy?

Hl.p.: Yahiko, Konan, Nagato
Dívka se líně převalila z jednoho boku na druhý a pokusila se zavrtat co nejhlouběji, jak pod vlněnou ale přesto celkem tenkou deku, tak i do teplého náručí zrzavého mladíka ležícího vedle ní, který s ní deku sdílel. Mimoděk se nosem otřela o jeho holou kůži. Cuknul.

"Máš strašně studený nos," poznamenal. Za okny se mraky trhaly, narážely do sebe a znovu se trhaly. Miliony kapek vody padaly z oblohy, jako kdyby to byla jejich poslední šance se kdy obejmout se zemí. Padaly vytrvale a padaly dlouho. Světlo bylo slabé a pomalu stále víc a víc umíralo. A ačkoliv se okenní tabulky a střecha pod nárazy nebeské vody otřásaly, uvnitř byl klid. Ticho. Bezvětří.

"Já vím," zašeptala, jako by se bála, že sebemenší hluk všechno zničí, "budeš mě muset zahřát." Místnůstkou se ozval její zvonivý smích, když mladík jejímu nosu vtisknul jemný polibek. A vše se opět ponořilo do křehké harmonie. Voněla po skořici…

"Konan?" Nesměle…

"Hmm?"

"Existuje nebe?" Lehce se od něj oddálila, aby se mu mohla podívat do obličeje.

"To myslíš vážně? Z čeho jiného by jinak každý den padala voda?"

"Ne, ne, já myslel… to druhé nebe. To kam se dostaneš, když…no… však víš. Skutečně existuje?"

Zasmála se.

"To je pěkné, jednou jsi prohlásil, že se staneš Bohem a teď se mě ptáš, jestli existuje nebe." Neodpovídal. Jenom položil hlavu na polštář a zadumaně se zadíval na starý, oprýskaný strop. Konan se zpět zachumlala do deky a hlavu k Yahikovu tělu přitiskla tak blízko, že na něm cítil její horký dech.

"To já nevím. Jistě to neví nikdo."

"A co si myslíš?" Zamyslela se.

"Proč se na to vůbec ptáš?"

"Protože jsem si uvědomil… kdyby se někdy něco stalo, já… já-" nedokázal se dále vyjádřit. Povzbudivě mu položila ruku na bok. Sklonil hlavu, aby na ni lépe viděl. Zklidnil svůj dech.

"Nedokázal bych unést, kdybych se s vámi už nikdy nesměl setkat, nesměl promluvit, kdybyste mi oba… prostě zmizeli. Nadobro." Lehce jí přejel prsty po holém krku. "Myslíš, že existuje místo, kde se lidé znova setkají?"

"Víš, jednou už jsem o tom taky přemýšlela."

"Vážně?"

"Hmm hm," pokývala sotva poznatelně hlavou. "Myslím si, že jsme jako kapky. Padáme odshora dolů. Někdo dlouho a někdo krátce. A na konci se všechny kapky slejí v jedno moře. A tam se všichni potkáme. Ty, já i Nagato. A až se voda z moře vypaří, stanou se z nás nové kapky a budeme znova padat dolů." Odmlčela se. "Je to hrozná hloupost, vůbec bys mě neměl poslouchat!" Tentokrát se zasmál on.

"Náhodou to bylo moc pěkný, měla by sis to někam zapsat. Až budu Bohem, budeš můj vrchní anděl a budeš pro mě psát básničky a přikázání." Konan se otočila na břicho, aby mu snáze viděla do tváře.

"Ale, vážně?" opáčila vesele, "A co bude dělat Nagato?"

"Ten by mohl hlídat mojí nebeskou bránu a dávat pozor, aby nikdo nepředbíhal. To by mu šlo."

"Co že by mi šlo?" Oba milenci se rychle napřímili a obrátili se na svého rudovlasého společníka, který se neslyšně jako zloděj vrátil do jejich příbytku. Ozvalo se tiché klapnutí dřevěné kartičky.

Nebe už tou dobou bylo takřka inkoustově temné, avšak ani to nedokázalo plačící nebe utišit. A jako poslední květina vykvetlá mezi sněžnými závějemi se zpoza tenkých dřevěných zdí malého domku ozýval veselý smích. Okna se rozsvítila barvou letního slunce a kapky… ty nepřestávaly padat.

Tags: Anime, Akatsuki, Naruto, Konan, Yahiko

Vaše
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 yaraki-taicho yaraki-taicho | Web | 15. října 2011 v 16:41 | Reagovat

Bože to je tak pěkný T-T T-T *nyaaahhh* a ty mě tak štveš tím mega-bohovsky-epicky-heroicky-dokonalým způsobem psaní, že....že...chjo, jsi vážně borec, brácha :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama