Tým

24. července 2011 v 2:07 | Modrá |  Literární koutek
Jak tak na sobě začínám pozorovat, zase jsem se po nějaké době dala do psaní a jsem momentálně ve fázi, kdy mě to fakt začíná bavit. Budu se snažit z toho stavu vytřískat co nejvíce :) těšte se. Další výrobek z mojí dílny.

Hl.p.: Kakashi, Rin, na okamžik i zbytek týmu 7

"Sakura-chan, jestli chceš, ponesu ti batoh!"

"Ani náhodou, Naruto! Mám v něm svačinu. Ty bys ji určitě snědl!" Začervenala se. "Sasuke-kun, nechceš kousek?"

"Kchmm…"

"He?! Sakura-chaan!"

Hatake Kakashi shlédl na tři své malé svěřence. A tak nějak ho při tom zahřálo u srdce. Ačkoliv mezi nimi často panovaly neshody, věděl, že jednomu na druhém záleží. Byli tým.

Povzdechl si. Jak už tomu bylo dlouho, kdy on naposledy vyrážel se svým mistrem a kamarády na nebezpečné mise? Když se on sám dohadoval se svým parťákem. Kdy on sám odmlouval svému mistru… A co z toho zbylo? Pocítil slabé pálení v levém oku. To nebylo nic neobvyklého. Pravda, jediné, co mu z té doby zbylo, byla jizva v obličeji a oko. Obitův sharingan. A…

Klep klepklep. Kakashi jenom nechtěně odložil knihu. Upřímně se sám sobě podivil, kdo by mohl na jeho dveře klepat v tuhle vskutku nekřesťanskou hodinu. Tedy, ne že přes den by před jeho prahem přešlapovaly davy, ale… Vzal za kliku.
"Kakashi, hihi, áhoj! Ups!" Jakmile otevřel, vypadla na něj zpoza dveří dívka jeho věku a přistála na něm tak tak že se nesvalil. Hnědé vlasy měla rozcuchané, blůzku nakřivo a pach cigaret a levného pití doslova udeřil citlivý nos mladého muže.

"Rin, ty jsi pila."

"Možná," zachichotala se, obešla Kakashiho, bundu ledabyle pohodila na křeslo a vrávoravým krokem se odebrala do vedlejšího pokoje. Cestou narazila do futer.

"Měla by ses jít vyspat," poznamenal suše Kakashi, když ji hbitě po kolizi s dveřmi podepřel, aby neupadla.

"Mě se ale ještě nechce jít spát, ledaže-" podívala se na něj svým kalným pohledem, "-ledaže by ses ke mně chtěl přidat," zašeptala. Její obličej byl od toho jeho vzdálen pouze na desetiny centimetrů. Nosem doslova chutnal vše, co do sebe stačila ten večer obrátit. Víno, panáky vodky, pět cigaret, možná víc. Cítil všechno, všechnu tu hnilobnou auru, ten parfém levných a zoufalých holek. Odtáhl se.

"Myslím to vážně, Rin."

"Ale já taky, Kakashi," rukou mu prohrábla světlé vlasy. Nohy měla vratké. Byla stále těžší a těžší. Uchopil ji za zápěstí.

"Přestaň. Sama moc dobře víš, že to já nikdy neudělám." Opřel ji o zeď a sám se vypravil pro nějaké oblečení. Takhle ji domů samotnou poslat nemůže.

"Ale chtěl bys, viď?" ozval se za ním opile vrávoravý a kostrbatý výkřik. Otočil se. Rininy oči se zaleskly. "Že ano?" dožadovala se odpovědi. Kakashi neodpovídal, jenom se mlčky otočil a pokračoval dál v hledání. Rin se otřásla. Vztekem.
"Už toho mám dost! Celá tahle šaškárna, už toho mám po krk! Už je to skoro deset let, tak už se konečně prober! Ty víš, že tě miluju! A on už je dávno pryč! Navždy! Tak proč?! Už mu nejsme nijak zavázáni, žádný zkurvený stupidní slib-"

Nevšimla si, že by se jakkoliv pohnul. V jednu chvíli byl na druhé straně pokoje a v druhé… byl rychlý, tak šíleně rychlý. Jeho sevření na zápěstí bylo bolestivé. Drsně ji přitiskl ke zdi. Vyjekla. Jeho jindy letargicky přivřené oči byly doširoka rozevřené a dívaly se přímo do těch jejích. Jedno temné, jako venkovní inkoustová obloha, a druhé rudé, jako krvavý východ slunce. Upřeně jí jím vypaloval svá slova do útrob mozku.

"Ne, to ty se sakra konečně prober! Uvědom si, že nebýt jeho, tak tu ani jeden z nás dnes nestojí. Tebe by zabili jako rukojmí, mě by rozdrtily kameny. To jenom díky němu máš z toho dne jenom pár zanedbatelných jizviček!" stisk ještě zesílil. Rin cítila, že ještě kousek, a v zápěstí by jí zlověstně křuplo. Po potetované tváři jí stekla první hořká slza.

"Tak se mi tady, kurva, nesnaž namluvit, že mu nejsi ničím zavázaná! Ten kluk tě miloval, ty huso, miloval a obětoval kvůli tobě život! Kvůli nám oběma!" Pustil ji. Bezvládně se svezla k podlaze a propukla v pláč. Kakashi se pouze otočil, popadl její i svoji bundu a podepíraje Rin vyklopýtal ze svého skromného bytu. Hlasité prásknutí dveří, které za nimi Kakashi kopnutím zavřel, v nastalém tichu znělo jako výbuch z děla. A opět byl všude klid.

Kakashi osaměle kráčel noční ulicí. Usnula prakticky okamžitě. Jenom jí opatrně sundal boty a přikryl dekou. Prozíravě jí ještě k posteli přistavil kýbl. Povzdechl si. Tohle nebylo poprvé, kdy k němu v takovém stavu přišla. A věděl, že ani naposled.

Ah, Rin… kdybys to jenom nebyla ty. Kdybys byla jenom jednou z mnoha jiných, dokázal bych ti pomoci, ale takhle… musíš to pochopit. Dal jsem mu slib. Že tě ochráním. A ten hodlám dodržet, dokud dýchám, dokud mi srdce bije. Ale už navždy pro mě budeš zaslíbená jenom jemu. Našemu kamarádovi. A proto chránit tě, je to jediné, co pro tebe můžu udělat.¨

Co mu zbylo? Jizva na obličeji, Obitův sharingan… a spousta nesplněných slibů…


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 paní archivová paní archivová | Web | 24. července 2011 v 8:51 | Reagovat

Poslední věta je asi nejkrásnější. Začátek je vyloženě přesný :) Ale mám stejně trochu pochyby, že by se Kakashi zachoval takhle: prudce, agresivně, rozeřvaně. Bylo to tu trošku "na efekt", ale přesto působivé, i když jsem se musela pozastavovat a říkat si ,,Udělal by to? Křičel by takhle?". Možná by to spíš.. velice důrazně oznamoval. Je to přece jen letargický Kakashi. Jenomže to by potom ta povídka neměla onen nádech, takže drobounké ooc klidně toleruju :) (Salazar ví, že se v ooc také nemálo vyžívám.)

2 Modrá Modrá | Web | 24. července 2011 v 11:52 | Reagovat

Děkuji za kritiku. Víš, taky jsem si spíš představovala, že by byl hodně hodně důrazný a nekřičel, ale na druhou stranu jsem taky chtěla zdůraznit, že i takový typický Kakashi "Mouchy sněste si mě" se dokáže nakrknout. Koneckonců, kromě vykřičníků tam křiku nic nenapovídá takže to už záleží jenom na čtenářově fantazii :)
Ale ještě jednou moc děkuji ^^

3 yaraki-taicho yaraki-taicho | Web | 21. srpna 2011 v 23:46 | Reagovat

A tehdy jsem plakala...ne vážně, hodně se mi to líbí a aani ta přestava "mouchami nesnědeného kakashiho" se mi nepříčí...vážně paráda, jako fakt :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama