Červenec 2011

Pouštní déšť

31. července 2011 v 7:00 | Modrá |  Literární koutek
Ano, je tomu tak, dokonce i modré housenky čas od času potřebují dovolenou a proto i já vyrážím do ciziny, přesněji řečeno do země rytířů kulatého stolu, do jejich největší metropole. Londýn, kotě! Ehm, a vzhledem k tomu, že je neděle se tam už teď někde vesele promenáduju. Teda, alespoň doufám :) Každopádně ani na vás nezapomínám mí milí čtenáři *podrbání na bradičce*
Připravovala jsem pro vás sice něco lepšího, ale vzhledem k akutnímu nedostatku času a schválnostem mého scanneru si budete muset počkat, až se uráčím vrátit zpět. Jako takovou malou kompenzaci si vychutnejte následující jednorázovku. A nebojte, o středeční video nepřijdete ;)

Hl.p.: Gaara, Kankurou, Temari


Naruto Cosplay

27. července 2011 v 7:00 | Modrá |  Videookénko
Taky vás vždycky potěší, když uvidíte nějakého dobrého cosplayáka (a tedy i svoji oblíbenou postavu naživo?).
A taky se vždycky nadšeně podíváte, když takovíto fanoušci natočí nějaké to video?
Pokud je toto váš případ, doporučuji zkouknout následující video ;D

P.S.: Jakákoliv újma na majetku nebo zdraví Vám nebude proplacena. Já vím, proč to říkám ;)


To nemůžeme...

25. července 2011 v 16:49 | červená |  Drabbles
Ano, já vím, už jsem dlouho nic nepřidala (jasně, asi tak dva měsíce), ale já prostě nemám Naruto múzu... takže tak. Tohle byla kravinka, která mě zčista jasna napadla při krmení mých masožravých bestií (koček). Tak snad se rozepíšu a budu mít stejně plodné období jako Modrá, doufám... ale moc v to nevěřím, no nic, stejně tyhle kecy nikdo nečte :D
postavy: Naruto, Chouji, Kiba
žánr: humor, drabble
počet slov: 101

Na co muži myslí

25. července 2011 v 0:26 | Modrá |  Literární koutek
Tak abych nebyla nařčena z toho, že píšu jenom depresivní díla. Pro dnešek tu máme něco lehčího, protože život se má brát s nadhledem :)
(Ale všímáte si, ano? Jede to ze mě jak na běžícím páse! Asi mám nějaké... tvůrčí období *hehehe* doufejme, že mi vydrží :) )
Žánr: humor
Hl.p.: Naruto, Sai


Tým

24. července 2011 v 2:07 | Modrá |  Literární koutek
Jak tak na sobě začínám pozorovat, zase jsem se po nějaké době dala do psaní a jsem momentálně ve fázi, kdy mě to fakt začíná bavit. Budu se snažit z toho stavu vytřískat co nejvíce :) těšte se. Další výrobek z mojí dílny.

Hl.p.: Kakashi, Rin, na okamžik i zbytek týmu 7Po čem tvoje srdce touží

21. července 2011 v 7:00 | Modrá |  Literární koutek
Tak jsem si zase jednou sedla a vyplodila i něco ke čtení. Je to můj první crossover - HP/Naruto. Mám takový pocit, že mě celkem inspirovalo, když jsme se ze srandy dohadovaly, do které koleje bysme koho zařadily.

Žánr: temné, psychologické
Hl.p.: Naruto, Sasuke


Naruto v češtině

20. července 2011 v 15:54 | Modrá |  Aktuality
Pro dnešek tu mám ještě jednu novinku. Fanoušci čekali a čekali až se nakonec dočkali! Řeč je tu o vydání svazku mangy Naruto i tady u nás v Čechách a to v našem mateřském jazyce.

Manga bude pokřtěna tento víkend na Adviku a poté se rozjede do knihkupectví po celé republice.
obrázek k novince Naruto! Už víme datum!

Shippuu! Konoha Gakuen Den

20. července 2011 v 1:16 | Modrá |  Videookénko
Ty z vás, kteří dnes očekávali jako obvykle nové fan-made video asi zklamu, ale stejně si myslím, že nakonec smutní nebudete :).

Je mi jasné, že většina z Vás asi zná druhý ending Naruta Shippuuden. Pokud byste si náhodou už nemohli vzpomenout, který to vlastně byl, TADY si můžete osvěžit paměť. Animátoři zde pravděpodobně popustili uzdu svojí fantazii a umístili naše staré dobré známé ninjy na japonskou střední. Tento nápad se prokazatelně promítnul i do mnohé fanouškovské tvorby, jako například na doujinshi Konoha High School, o kterém jsem zde už jednou psala.

Méně lidí pak už ovšem ví, že byl k tomuto endingu vytvořen speciální bonus, která je celý proveden v "manga stylu" a na jeho tvorbě se podíleli i dabéři Naruta. A přesně on si tento týden vysloužil post "Středečního videa".

Takže se můžete těšit na napínavý příběh v podání třech vypravěček - Sakury, Ino a Hinaty, přičemž první dvě nechodí pro slovíčko zrovna dvakrát daleko (nejednou je museli vypípnout) a eh... jak to říct slušně, jedna je nadrženější než druhá (ne, tohle není vtip). A pokud jsem vás doteď příliž nenalákala, můžu vám prozradit, že pokud video shlédnete, uvidíte Orochimara a Kabuta v dívčích šatech (chtěla bych vidět vaše výrazy :D)
P.S.: Oro NEMÁ oholené nohy...

A ještě na závěr, než se do videa pustíte, ráda bych speciálně poděkovala Kobylce v pyžamu, která celému videu přidala české titulky. Arigato gozaimasu.
O Modré

17. července 2011 v 23:21 | Modrá
Aneb bylo nebylo jedno děvče...

Ano, jsem narcis a přesně proto sem přidávám tento článek :) a taky proto, kdyby to náhodou někoho zajímalo...

Caramelldansen!!

13. července 2011 v 16:17 | Modrá |  Videookénko
Dnešní video pro mě byl tak trošku oříšek. Ne však s výběrem tématiky! Mnozí z vás už asi tuší... znáte písničku Caramelldansen? Jestli ne, tak máte možná štěstí :) jde totiž o jednu z nejtypičtějších a nejvlezlejších diskáren co snad jde na Youtube najít, ale.... když ono je to tak chytlavé!! Na Youtube je celá hora videí s touhle "písničkou" a s ještě větším množstvím (nejen) anime postav. A nebyl by to Naruto, kdyby se nevlezl i sem :)

Recenze: Doujinshi Engulfed

12. července 2011 v 17:19 | Modrá |  Literární koutek
Neboli (v mém velmi volném překladu) Zachvácena (zní to blbě JÁ VÍM).
Na toto doujinshi (= fanouškovskou mangu) jsem přišla víceméně oklikou. Na různé obrázky a fankomixy od autorky BotanofSpiritWorld jsem při svém brouzdání po DeviantArtu narazila už několikrát, ale bylo tomu právě včera, když jsem se rozhodla si její tvorbu blíže prohlédnout. A společně s tím, jsem se rozhodla začíst se i do jednoho z jejích mnohých doujinshi...Bijuumon

7. července 2011 v 0:04 | Modrá |  Videookénko
Moji milí,
co k tomu dodat? Možná jen to, že na pokemonech začínal snad úplně každý... a dokonce i Pein a celá Akatsuki :)
Těm, co čekali na dnešní video se omlouvám, že jsem ho o fous nestihla dodat včas ve středu. Je to kvůli tom, že jsem se filmově vzdělávala a až do čtvrt na dvanáct byla na promítání Casablancy. To je mimochodem moc dobrý film, doporučuju... ale to bychom už hodně odbočili :)

Příběh dvou bratrů

4. července 2011 v 1:23 | Modrá |  Obrázkárna
Jak už jste mohli tušit z minulého článku, Modrá dostala nutkání vzít do ruky tužku (a namalovat hrušku). Ne, to ne, hrušky já kreslit neumím :) ale rozhodla jsem se nakreslit si nějkého Uchihu. To máte tak, když si stáhnete několik dílů Naruta a rozhodnete se na ně rovnou podívat. A můžete hádat třikrát, na které díly jsem se to vlastně koukala :)

Japonské názvy jsem si nakonec našla na Konoze, protože Google mi s tím teda moc nepomohl.

Doufám, že se Vám obrázek bude líbit.
Prostřední obrázek je kreslen podle předlohy, ty ostatní podle mě :)
Naskenováno, upraveno v Gimpu.

Komentujte :D
Arigatou
Strýček Google možná ví všechno, ale Google překladač je o krok napřed!

2. července 2011 v 23:37 | Modrá |  Obrázkárna
...aneb z čeho Modrá fakt nemohla.

Abych tak uvedla na začátek, již necelý rok jsem studentem japonštiny. (Wataši wa nihongo no gakusei desu. Hai, só desu ;) ) Ehm... kde jsem to zkončila? Ano, jsem prostě člověk momentálně do tohoto jazyka celý zapálený a když můžu a vím, tak si s chutí tak porůznu kreslím japonské znaky (velice ušlechtila jsem se rozhodla, že se přes prázdniny naučím hiraganu... už úplně vidím jakto skončí :/ ) Každopádně... Zrovna jsem si kreslila obrázek (který na stránkách zanedlouho uvidíte) a jen tak pro efekt jsem k němu chtěla japonsky připsat jméno klanu Uchiha (hmm kdo by na tom obrázku tak mohl být?)
No a nebyl by to Google, kdyby mi nevyrazil dech a nenechal mě jako puk zírat na obrazovku... Teda Google ty se nezdáš...