Červen 2011

Naruto opening 2 - Seriózně?

29. června 2011 v 7:00 | Modrá |  Videookénko
Ták, po celkově náročných dnech (plných školních výletů a dalších podobných akcí zatěžujících játra) tu jsem opět s novým videem. Abych byla upřímná, už mi pomalu docházejí nápady :/ Je celkem těžné najít nějaké video, které by bylo dostatečně zajímavé. Taky doufám, že vás tento středeční seriál ještě neomrzel....

Dneska si vzpomeneme na doby, kdy jsme Naruta sjížděli hezky od začátku a měli za sebou několik prvních dílů. V té době na nás na začátku každého dílu čekal opening s písničkou Haruka Kanata od skupiny Asian kung-fu generation. Můžete si ale být naprosto jistí, že něco takového neuniklo všudypřítomným vtipálkům. A jak to nakonec dopadlo?
Hollywood undead - Paradise lost

22. června 2011 v 7:00 | Modrá |  Videookénko
Drazí čtenáří/návštevníci/mimozemšťané/cokoliv. :)
Vašemu skvělému bystrozrakému oku jistě neuniklo, že už nějakou dobu (lépe řečeno od posledního středečního videa) se nám tu na stránkách nic nového nestalo. Můžeme to z půlky přikládat faktu, že se nám tento týden uzavírají známky a z půlky (té větší, matikář by měl radost :) ) hlavně tomu, že se na nás všechny housenky sápe
Prázdninová lenost (Ano, to ona za to všechno může! Na ni! Zlynčovat!).
Nicméně já, člověk ehm ehm zodpovědný jsem si přesto sedla a nějaké to středeční videjko pro vás stejně vyhrabala.

Úkol to ale opravdu nebyl jednoduchý. Jde o to totiž vybrat něco pořádného, o čem si myslím, že by vás mohlo zaujmout. A po opravdu úmorném hledání a předešlou konzultací s Červenou housenkou vám přináším toto:

Jde o hudební video, tzv. AMV-čko (Anime Music Video). Takových už jsme tu několik měli. Čím se ovšem liší je to, že je sestříhané nejen z anime Naruto, ale i z dalšího anime s názvem Ga Rei-Zero. Já osobně jsem toto anime ještě neviděla, ale vzhledem k tomu, že jsem se s ním po shlédnutí tohoto videa setkala již několikrát a zaujalo mě, získalo si čestné místo na mém imaginárním seznamu anime, na která se chci podívat. Co jinak dál k videu říci? Byla v něm použita písnička od skupiny Hollywood undead Paradise lost. Celé video je podle mě dost dobře sestříhané a obsahuje vše, co si jen smrtelník může přát - hezké holky v krátkých sukních bojujících s meči, sem tam nějaký démon a občas vám před očima proběhne nějaký ten Uchiha :).

Tento článek berte jako takovou malou vlaštovku zvěstující léto. Do této doby byl totiž náš blog věnován pouze seriálu Naruto. Naše záliba v něm se ovšem nijak nevytrácí, ba přímo naopak. Všichni jsme na něčem začínali. Ale člověk je od přírody tvor zvídavý a postupně začíná objevovat celý ten obrovský svět japonské animované tvorby. A proto... rozšiřme si obzory, přátelé. Odteď se nám tu začnou objevovat i videa a možná i obrázky (jeden mám v zásobě) i z jiných anime.

Gratuluji, jestli jste to dočetli až sem a nevystřelili si přitom mozek z hlavy :) A teď už vás nechám na pokoji. Užijte si video!Naruto IPod Series

15. června 2011 v 7:00 | Modrá |  Videookénko
Dámy a pánové, držte si klobouky. Dnes totiž dostanete pořádný nášup středečního videa. Nebude totiž jedno. Ani dvě! Ani tři!!! Správně, budou totiž rovnou ČTYŘI (a jestli zavoláte do dvaceti minut, obdržíte můj komentář zdarma)!!!

Na tato videa jsem přišla náhodou, když jsem opět a klasicky prohledával DeviantArt, na stránkách autorky Mockingbyrd v jejíž galerii si můžete níže uvedené série obrázků pořádně prohlédnout. Autorka ani neváhala a rovnou ke svým IPod výtvorům přiřadila i písničky a tradá, videa jsou na světě.

Co k tomu víc dodat? Některé písničky neznám, takže nemůžu pořádně porovnat, jestli se k dané postavě hodí, nebo ne, ale na druhou stranu musím uznat, že třeba Jiraiya, Deidara, Kiba nebo Sai ale i další jsou celkem dosti přesní :D A Kisame nezklamal XD

Abych dál neokecávala, vrhněte se na to, máte co dělat, jestli to chcete zkouknout všechno :)
Shinovo nové jutsu

13. června 2011 v 19:58 | Modrá |  Komixy - Modrá
Už nějaký pátek jsme tu neměli nějakou tu zábavnou vlastní tvorbu. Pokusím se to tedy napravit tímto malým dílkem, jehož námět mě jednou zcela nezávisle napadl a vcelku mě pobavil. Doufám, že u vás tomu nebude jinak. Jestli se vám to bude zdát odfláknuté, může to být tím, že jsem jeho výrobou strávila posledních deset minut :).


Recenze: Doujinshi Other Days

9. června 2011 v 22:58 | Modrá |  Literární koutek
Začínajíc přímo od poslední kapitoly Kakashi gaiden Other Days vypráví příběh o čase, který spolu Hatake Kakashi a Uchiha Obito nikdy neměli. Dokáží se dva chlapci přenést přes minulost, zvláště když oba vědí, že je mezi nimi víc než jen přátelství?

Takto by se dala (velice laicky) přeložit anotace autorky na doujinshi s názvem Other Days, které se vám nyní pokusím přiblížit a víceméně shrnout v této recenzi.Slunce, seno, Konoha

8. června 2011 v 7:00 | Modrá |  Videookénko
Co to vidí oko mé modravé? Že by to byl Arnoštek se svojí diskotékou? Ne ne, to je jenom Modrá se svým středečním videem. :) Ale teď už trošku seriózně.
Jak už jsem nastiňovala minulý týden, dnes to bude na lehčí notu. Jak již napovídá název, půjde o téma nám, myslím, velmi dobře známé, protože video není od nikoho jiného, než od českých tvůrců (A kdo neskáče není Čech!). Předpokládám, že film Slunce, seno, jahody a jeho další dvě pokračování vám rozhodně nejsou cizí a neznámé. V dnešním videu uvidíte, jak se autorce podařilo tyto dva světy - jeden ninja-japonský a druhý vesnicky-český - skloubit :).

Doufám, že se mezi Vámi najde někdo, kdo tohle video ještě nezná.


Vaše snaživá


Itachi existuje

7. června 2011 v 15:48 | Fialová |  fialová - Když se nudím
Mám pro vás jedinečné skandální odhalení. Itachi není vymyšlený, skutečně existuje. Šťastnému fotografovi se ho podařilo zachytit sotva pár chvil po narození.
A jak jsem k této fotografii vůbec přišla? Sedím si to takhle v čekárně u zubaře, čekám dlouho, projíždím časopisy a najednou speciální dvoustránka s čerstvýma miminama... Tak jsem vzala mobil a zaznamenala (proto ta hrozná kvalita).
No, nebudu vás napínat... :DStrýček Google ví všechno... ale úplně!

5. června 2011 v 16:15 | Modrá |  Propůjčeno od ostatních
XD XD XD omluvte mě, omluvte mě, musím se trošku vydýchat... dobrá, už by to mělo být v pohodě.

A o co vlastně jde?

Právě jsem jen tak projížděla náš starý dobrý DeviantArt a narazila jsem na jistou sérii obrázku. Vzhladem k tomu, že z ní nemůžu ještě teďka, rozhodla jsem se ji dát sem k nám. Protože tohle je něco, co byste rozhodně měli vidět! :D

Originál najdete ZDE. Autorka GoldenDragonClouds
Óda na rámen

3. června 2011 v 21:44 | Modrá |  Literární koutek
Poslední týden byl těžký. Všichni to známe - stres ze školy a z bůhví čeho ještě, samé písemky a další problematické věci, neustálé řešení nejrůznějších problémů a tak dále a tak dále. A jeden by si mohl říct... Co by na mém místě udělal Naruto?

Dobrá, tuhle větu jsem si sice neřekla, tak velký Narutard ještě nejsem :), ale rozhodně jsem zakončila pracovní týden v jeho stylu. Udělala jsem si totiž k večeři rámen. Mňamy mňam, to vám ale byla dobrota, hmmm ;D. A jistě znáte ten pocit, sedíte hezky v teplíčku s naplněným bříškem a s vědomím, že zítra není žádná škola... člověku je tak krásně, až by z toho skládal básně. A věřte tomu, nebo ne, já pro vás jednu básničku opravdu napsala (to jste nečekali, co? O_o ).

Je to takové pseudodílko, vůbec ho neberte vážně. Mělo by to být humorné, taková oddechovka pro pousmání, doufám, že se Vám bude líbit. A pokud máte tu možnost, berte tento článek, jako výzvu k tomu, abyste si udělali rámen. Jestli nemáte recept, klidně napište a já ho tu pro Vás zveřejním, nebo se poraďte se strýčkem Googlem, protože ten ví úplně všechno :).

Itadakimasu, přátelé!
V horkých pramenech

2. června 2011 v 20:58 | Modrá |  Propůjčeno od ostatních
Modrá je nedočkavý člověk, to by o ní všichni, co jí znají, měli vědět. A proto jako správný nedočkavec čtu každý týden mangu v ještě v angličtině. Nejinak tomu bylo i dnes. Na manze mám ráda, že Kishimoto Masashi ke svému poutavému příběhu občas přidává i nějaké ty obrázky navíc a u toho dnešního jsem zkrátka neodolala a musela jsem ho přidat i sem, na naše stránky. Mě upřímně rozesmál :). Myslím, že se u něj vyžijí všichni, protože je tam spousta obnažených lidí v horkých pramenech (a Akamaru ;D ).
Užijte si obrázek a připište komentáře, protože tohle si nějakou košilatou diskuzi určitě zaslouží :)
Pillar - Frontline

1. června 2011 v 7:00 | Modrá |  Videookénko
S novým týdnem tu máme i nové video. Je bohužel opět hudební - snažila jsem se na Youtube vyhrabat i nějaké jiné, třeba srandovní, fan flash nebo něco podobného, ale takovádle videa se buď špatně hledají, nebo mi přijdou stará a okoukaná. A stejně jsem se rozhodla, že jich sem příště pár přidám :) . Možná se mezi vámi najde někdo, kdo je ještě neviděl.

Nicméně dnešní kousek jsem sem zařadila díky hudbě, která se v tomto videu vyskytuje - písnička Frontline od skupiny Pillar. Ta se mi totiž moc líbí a třeba zaujme i Vás nebo si prostě jenom rozšíříte své hudební vzdělání :).

A - samozřejmě - nesmím opomenout ani video samotné! Podle mě je sestříhané pěkně, najde se tam pár epických momentů (např. Sakura, která flákne pěstí do země, nebo exploze bublinového Kjuubiho /omluvte mé vyjadřování :)/)- ty já totiž můžu. Co mě ale na něm dostalo absolutně nejvíc je to, že je celé udělané ve Windows Movie Makeru! Vážně jste si mysleli, že na udělání nějakého toho slušnějšího videa potřebujete profi nadupaný program? Toto video to jednoznačně popírá a proto, jestli jste jen trochu kreativní a máte čas a nervy si s videem trochu pohrát, směle do toho! AMV-ček totiž není nikdy dost ;)