Ohlédnutí za Animefestem

15. května 2011 v 16:39 | Fialová a Modrá |  Aktuality
Článek je kompletní, nebudeli druhou stranou rozhodnuto jinak :D
Milí přátelé,
jak jsme slíbily, tak se stalo - zůčastnily jsme se Animefestu. Konečná sestava: Fialová (jako Yui), Modrá (Itachi), Yaraki (Anbu chcípákova slečna), Aka (Temari) a občas se k nám připojila i Yoko (kočka).
Po menších skupinká jsme se tedy v pátek odpoledne vydaly auty na jihovýchod, ku krásnému městu Brnu. Odložily jsme těžké batožiny v Sokole a naprosto neinformované hledaly sál B.Bakali, kde se mělo konat zkrácené zahájení. Došli jsme ovšem do kina Scala, kde se nás ujali dva ochotní organizátoři a na místo nás dovedli.

Po zhlédnutí vážných i směšných AMV (viz video) nás čekala klasická výletová večeře v McDonaldu.
Youtube.com, uživatel: AnimefestCZ, video č. 71

Po opravdu "zdravé" "večeři" jsme se vydaly do kina Scala, které v průběhu festivalu sloužilo jako přednáškový i promítací sál, a usadily jsme se v místním baru. Snad vám ani nemusím vyprávět, že kromě usilovného fandění národnímu hokejovému týmu (společně s několika dalšími fanoušky- jak Čechy, tak Slováky) jsme se také seznamovali s dalšími účastníky AF-ka. Je vážně úžasné, když se potkáte s někým úplně cizím a zapovídáte se s ním, jako byste ho znali léta. A v tom je kouzlo festivalů a podobných akcí. S dalšími nadšenci jsme se seznamovali po celý víkend, ale to by nám mohlo vystačit na celý další článek, a proto - popojedem...

S odbitím půlnoci (tedy, podle programu to mělo být s odbitím půlnoci, v reálu to bylo tak o čtvrthodinku později, ale to by už neznělo tak hezky :) ) jsme zasedli k první přednášce, která se zabývala problematikou upírů ve tvorbě východního a západního světa. Od hraběte Drákuly jsme se prodírali dějinami až k prvopočátku nočních stvůr - podle všeho žen. Potom jsme se vydali do současnosti, kde se upíři stávají stále zženštilejšími. Na názorném grafu přednášejícího jsme mohli vidět vývoj upíra v dějinách - ,,žena, krev sající stvůra -> muž, krev sající stvůra -> aristokratická krev sající stvůra (Dracula)-> dekadentní krev sající stvůra (Interview s upírem)-> EDWARD -> ???" (Celé kino: smích)
Celá přednáška byla skvělá - dějiny tohoto tématu jsou dosti barvité a přednášející - skutečný znalec - četl snad každou knihu o upírech jak v originále, tak v češtině, a k tomu měl smysl pro humor, takže vyplnil povídání vtpinými poznámkami.
Ačkoli jel program nonstop, šli jsme si užít alespoň pár hodin nepohodlného spánku v tělocvičně. Na mobilu zářil čas 01:34, když jsme se i my přidaly k chrápajícímu davu.
Fialová, starý nespavec, se vzbudila již v 04:23 a jelikož se jí dál ležet nechtělo, předběhla naši skupinku a shlédla tři díly anime Hvězdný erb a promítání 07-Ghost.
Mezitím jsme se začaly probouzet i my, tedy Modrá, Aka a Yaraki. Ačkoliv jsme byli kvůli tvrdé podlaze a něčímu :D chrápaní vzhůru už tak někdy kolem šesté, vstát jsme se odhodlaly až v půl osmé. Po pečlivé ranní přípravě na nastávající náročný den jsme se nasnídaly v parku za přítomnosti jedné z našich "Festových známostí" a vyfotili jsme se se skupinkou povedených cosplayařů (Itachi, Kisame a Tobi) a po následném shledání s Fialovou a Yoko v hotelu Continental jsme se těšily na přednášku s opravdu výmluvným názvem "Drobné zvrhlosti". Bohužel, přednáška se kvůli zdravotním důvodům přednášejícího nekonala. A tak jsme vyrazily zabrat co nejlepší místa na Cosplay soutěž. S radostí vám mohu oznámit, že lepší místa jsme si snad ani nemohly přát :). A měly jsme kliku - sál byl nacpaný k prasknutí.
Jako vždy program začal se spožděním. Modrá se zatím od Yoko stačila naučit pečetě na Chidori a Katon (Kam se hrabou ninjové z Listové... :) ). Pak už konečně přiběhli sympatičtí moderátoři a bavili nás do té doby, než se technikům podařilo zprovoznit prezentaci. Jak probíhala samotná přehlídka Cosplayů snad nejléme vystihnou fotografie.
Cosplaye, které nepostoupily


Nepostoupila prý z toho důvodu, že na růžovou zatím není svět připraven... :D2 AkaOrochimaru
MiniSasUke


Postupující

Digimon
Madara se smyslem pro humor


2. Madara

Tsunade

Jiraiya

Technika opět přestala fungovat, Moderátorka:,,Neee... zmlaťte mě, linčujte mě, prosím!!!" A oni jí vyhověli :D

A jedeme dál...Upozorňuji, že to je meč ;-)

Mononoke-hime

Ten si nás získal
Pozn: Moderátor si stěžuje technikům na mikrofon: ,,Můžete mi to prosím opravit? Já se slyším dvakrát."
Z jeviště:,,Já tě vidím dvakrát."

Posléze jsme se, chudinky hladové, bez oběda, vydaly do sálu B. Bakaly na Cosplay divadlo. Po opravdu úmorném čekání venku na sluníčku a následném mačkání uvnitř budovy se nám podařilo opatřit si jedny z posledních míst (většina čekajících se dovnitř vůbec nedostala) a na nás čekalo celkem jedenáct scének. I zde perlily moderátoři v mezerách mezi jednotlivými představeními a srdce všech zůčastněných si okamžitě získal i PedoBear, který jim ochotně pomáhal s bavením obecenstva. Videa budou jistě co nevidět na Youtube, kde si je budete moct vychutnat i vy. A některé za to čekání a mačkání opravdu stály.
Přestávka na fotografie ;-) (myslím, že vznikly cestou na Cosply divadlo)

Jiraiya s nějakou barevnou slečnou


Po divadle jsme se zvládly pokochat výrobky prodávanými v tamních stáncích, pinkla jsem do čela svého malého slabého pošetilého bratra :D (na což jsem náležitě hrdá) a seznámili jsme se s jedním Japoncem (jehož jméno si nepamatujeme, protože nikdo pořádně nerozuměl jeho angli-češti-japonštině, ačkoliv jsme se všechny moc snažily) a dokonce jsme s ním poseděly, jak jinak, než zase v Mekáči a dozvěděly jsme se opravdu spoustu informací o Japonsku a anime doslova z první ruky.

Následovala vskutku zajímavá přednáška o Crossdressingu. Dozvěděli jsme se přesnou definici žánru, kdo a proč se nejčastěji převléká do šatů opačného pohlaví, jestli o tom někdo ví, která anime jsou nejsledovanější, co si o nich fanoušci myslí, atd.
Jen tak pro zajímavost je překvapivě nejoblíbenejším anime s hlavní crossdressingovou zápletkou Ouran high school host club. Nejčastějším důvodem jsou peníze. Nejčastěji taková anime sledují dívky, ale procentualní rozdíl s chlapci není markantní.
Ke konci vyzvala přednášející všechny, kdo byli převlečení za osobu opačného pohlaví, aby přišli na pódium. (Modrá nechtěla jít)(pozn.Modré: protože Modrá se moc stydí :) )


Po Crossdressingu Jsme se zvedly a šupajdily hezky na představení Malého divadla kjógenu. Překvapilo nás divadlo, které mu předcházelo. (Hráli v něm i 3 lidé soutěžící v Cosplayi - je to ta holka s klukem v modrých uniformách a ta s bílymi vlasy a velkým mečem na fotce pod nimi.) Očividně šlo o představení nacvičené na poslední chvíli, ale o to bylo zajímavější. Ačkoli se vztahovalo k Anime, které jsme neznali (Modrá později dohledala- šlo o Valkyria Chronicles), děj nás mnohdy rozesmál stejně jako zbytek osazenstva.
Přibližná citace:
Nadřízený se drží stolu, odevšad se ozývá hluk palby. ,,Co se děje?" křičí.
Přibíhá voják a drží si čepici. ,,Útočí na nás!"
Nadřízený:,,Tak tam pošlete tanky!"
Voják:,,To nejde, zničili hangár, zničili všechno."
Nadřízený: ,,Co teď budeme dělat?"
Voják: ,,Zničili i kantýnu! Došlo nám kafe!!!!"
Nadřízený naštvaně: ,,Hajzlové!"
A potom už nás čekal kjógen, neboli japonská tradiční fraška.

Naši staří známí kjógenáři si pro nás nachystali hned 2 představení: Papouškování (Kučimane) a Velké prádlo (Susugigawa). Obě můžu osobně jenom doporučit.

Následně jsme se rozohodly navštívit přednášku "Proč se praotec Japonec spletl", která se zabývala nejen přírodními katastrofami v Japonsku. Hlavním faktorem, který nás na tuto přednášku dostal bylo to, že ji pořádal Prasátko, tedy dvorní překladatel anime Naruto a to jsme si prostě nemohly nechat ujít! Vzhledem k tomu, že jsme ještě předtím musely přečkat technickou přestávku, jsme se vypravili před budovu na trávníček a nafotily hned několik akčních fotek. Fotit je byla vážně sranda (vzlášť když kolem prý procházel jeden z kjógenářů a divně na nás koukal).
Po opravdu plodném blbnutí venku jsme se konečně dočkaly a absolvovaly naučnou přednášku (a Aka s Yaraki si dokonce došly k Prasátkovi pro autogram). Vzhledem k tomu, že jsme byly lenošné jsme v sále B. Bakaly setrvaly a to už začala další přednáška - Internet a 4chan. Ano, byla to přesně ta přednáška, kterou jsme už nepotřebovaly vidět. Nebudu vám popisovat, co všechno jsme tam viděly a co jsme se dozvěděly. Ještě byste o nás měli špatné mínění.


Každopádně! Pak už jsme se přesunuly zpátky ke kina Scala, u nějž jsme se rychle občerstvily v místním obchůdku (před nímž si holky odchytily jednoho povedeného Sebastiana) a přímo v kině jsme si s Fialovou daly po sklence vína a zbytek po čtyřce kofoly. Odvedly nejmladšího člena výpravy do Sokolovny, protože byl moc unavený a nakonec jsme si s lahvinkou nějakého moc dobrého pití (bylo to něco jako Bianco) a s ním si sedly v kině na promítání seriálu Lovely complex. Opět to byla sranda a s pitím ještě o trošku větší. Seriál byl plný vtipných hlášek (viz. Seš kuře?), nicméně nás ale vzhledem k časné ranní hodině pěkně zmohl. A tak jsme se po promítání zvedly a šly chrupkat do Sokolovny.

Den třetí: neděle. Celé otlačené od tvrdé podlahy jsme se probudily a začaly balit. S naditými batůžky jsme se pak tradičně přesunuly do kina Scala a tam shlédly film "O dívce, která proskočila časem". A zde se opět projevila úžasná atmosféra. Je totiž vážně úžasné, když celé kino směje s vámi, nebo když začne při romantické scéně tleskat.

Po filmu jsme se už začaly trhat. Yaraki s Akou odjely domů a my s Fialovou před naším odjezdem stihly už jenom kousek Hetalie (Pastááááá ;) ).

A co k tomu na závěr dodat? AFko byl opravdu úžasně strávený víkend a rozhodně všem doporučuji se na něj příští rok vypravit.
Festovní souhrn pro Vás dohromady dalyA
Fotky od Yaraki ... doporučuju!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 truefabulousgirls-celebrate truefabulousgirls-celebrate | Web | 15. května 2011 v 16:48 | Reagovat

Dobrý nápad........To kdyby bylo v naší škole.......:D

PS:Prosím,koukni na můj blog a zanech komentář: http://truefabulousgirls-celebrate.blog.cz
Předem děkuji.

2 bronka bronka | Web | 15. května 2011 v 16:49 | Reagovat

Pekný blog

3 červená červená | 15. května 2011 v 18:19 | Reagovat

Fňuk...
Pastáááá!
No nic, jsem ráda, že jste si to tam užily a těším se, až dodáte další fotky, jsem na ně zvědavá.

4 Arletta Arletta | 16. května 2011 v 16:26 | Reagovat

Jen malé upozornění - cosplay divadlo "Přidej se k nám" bylo až po kjógenu (je to i v programu) a bylo nacvičené měsíc předem. Hold jen nepřipravenost a nespolehlivost techniky a to, že se na to někteří z orgů vykašlali s tím, že jdou raději připravovat Hetalia linii. Tak pak ať se nikdo nediví, že to vypadalo jak to vypadalo.

5 Fialová Fialová | Web | 16. května 2011 v 18:20 | Reagovat

skvělý... mě se dneska nezobrazujou žádný fotky...

6 Fialová Fialová | Web | 16. května 2011 v 18:34 | Reagovat

Tak jo, skoukla jsem ten článek... všechny fotografie se smazaly... dala jsem je tam znova a stejně se zas smazaly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7 Modrá Modrá | Web | 16. května 2011 v 18:51 | Reagovat

[4]: Náhodou, mě se to jejich vystoupení moc líbilo, vůbec mi nepřišlo, že by to bylo nějaké odfláknuté. A děkujeme za upozornění, hned, jak se technika umoudří, to opravíme :).

8 Connie32BRIGGS Connie32BRIGGS | E-mail | Web | 22. března 2012 v 12:26 | Reagovat

Some time ago, I really needed to buy a good house for my organization but I did not earn enough money and could not order anything. Thank goodness my father proposed to try to take the <a href="http://goodfinance-blog.com">loan</a> from reliable bank. So, I acted so and used to be happy with my small business loan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama